Nákupní košík
0 Kč
 
 

Park Polní, Park Mánesova x Čechova

 

V roce 2018 Martin společně s Rosťou Moricem a Petrem Vodrážkou začal uvažovat o stavu parků okolo Mlýnské stoky v Havlíčkově kolonii. Uspořádali tehdy dvě sousedská setkání k podobě parku, kde kromě desítek místních byli i úředníci a část vedení města. Po 4 letech máme projekt a stavební povolení pro obnovu parku Mánesova x Čechova (vizualizace níže) a studii parku Polní od ateliéru Landeco. První z parků se bude realizovat letos v roce 2023.

 
Park Polní, Park Mánesova x Čechova
vizualizace parku pohled od ulice Mánesova na Čechovu / a: Ateliér Landeco

Rok 2018, náš plán s obnovou parků a komunální volby se příhodně sešly. Tehdy opoziční zastupitel a po volbách náměstek primátora Ivo Moravec si naše myšlenky a projekt vzal za svůj, i proto jsme měli příležitost vše rozpohybovat a pustit se do práce a lobování.

Zprvu jsme přemýšleli o území jako o celku, proto jsme požádali útvar hlavního architekta, aby byla zpracována studie na celé území Mlýnské stoky. Aby bylo jasně vymezeno kde má být hřiště, kde pouze sezení, kde napříkald zpevněné pobytové stupně pro posezení u vody. To bohužel nevyšlo, útvar hlavního architekta to nebyl schopný zpracovat.

Rozhodli jsme se tedy nakonec jít cestou konkrétních projektů. Společně s městem jsme vybrali táborský ateliér Landeco, který má s podobnými realizacemi poměrně bohaté zkušenosti a město mu zadalo zpracování studie parku v Polní ulici. V roce 2020 jsme se nad hotovou studií na dalším setkání v parku dozvěděli, že je zde přímo v parku naplánováno vedení kabelu vysokého napětí společnosti EDG, nicméně není znám termín realizace.

Projekt obnovy parku Polní se tak prozatím pozastavil a my se okamžitě domluvili na projektových pracech parku u křižovatky Mánesova a Čechova. Během roku 2021 vznikala projektová dokumentace a na konci roku 2022 byl projekt dopracován. Projekt získal stavební povolení a je v rozpočtu města na rok 2023. Letos předpokládáme jeho realizaci. 

Doufáme, že se to povede!

P.S. zatímco park Mánesova x Čechova je téměř před cílem, park Polní znovu na městě otevíráme a lobujeme za jeho doprojektování a dokončení. Nyní i s podporou sousedů z Havlindy, kteří park poslední rok čile využívají k sousedským akcím a soutěžím. Do projektu se snažíme ještě přidat pítko, přípojku eletřiny a sklad stolů a nářadí.